איך שומרים על כלי בישול נון סטיק?

תהיו חברתיים ושתפו אותנו

פייסבוק
וואטסאפ
טוויטר
לינקדין

תכלס החיים הם לא רק פיצה, הנה כמה מאמרים נוספים:

ארגניה

סקירה זו מספקת ניתוח מקיף של 'ארגון', תוך בחינת מבנהו, תרבותו, פעילותו והשפעתו על מחזיקי העניין

לקריאה »

כלי מטבח עם ציפויי נון סטיק צברו פופולריות אדירה, ומסיבה טובה. קל להשתמש בה ולנקות אותם, והם מאפשרים לטבחים חובבים ומקצוענים כאחד לגוון את היכולות שלהם.

עם זאת, כמו כל סוג אחר של כלים, גם כלי נון סטיק דורשים טיפול ותחזוקה כדי להבטיח את היעילות שלהם לאורך הזמן. במאמר זה, נספק לכם כמה טיפים שימושיים מאוד, בנוגע לניקוי הכלים, אחסונם וצעדים חשובים נוספים.

ניקוי כלים עם ציפוי נון סטיק

יש לנקות את הכלים באופן שוטף ויסודי, בשביל למנוע שריטות ונזקים אחרים לציפוי.

השתמשו בספוג עדין או מטלית עדינה – הימנעו משימוש במוצרי ניקוי שוחקים, כגון צמר פלדה או ספוגים גסים, מכיוון שהם עלולים לשרוט את הציפוי.

השתמשו בתכשירי ניקוי עדינים – באופן דומה, כימיקלים מסוימים עלולים לפגוע בציפויים של הכלים. הקפידו להשתמש בסבון כלים עדין ומים חמים בלבד.

השרו לפני ניקוי – להורדת כתמים קשים ומזון שרוף, השרו את כלי הנון סטיק במי סבון חמים למשך כמה שעות לפני הניקוי. זה יעזור לשחרר את הכתמים ולהסיר אותם.

אחסון כלים עם ציפוי נון סטיק

גם אחסון נכון חשוב כדי למנוע נזקים לכלים, אז יש כמה דברים שמומלץ לעשות.

השתמשו במגני מחבתות/סירים – אם אתם צריכים לערום את הכלים אחד על השני, הקפידו להניח מגן מחבת או פיסת בד בין כל מחבת כדי למנוע שריטות. מגיני מחבתות/סירים הם מפרידים רכים שניתן להניח בין הכלים שלכם.

אל תערמו כלי בישול חמים: אם מניחים סירים ומחבתות חמים זה על פני זו, עלול להיגרם נזק משמעותי לציפוי. לכן, הקפידו לתת לכלי הבישול שלכם להתקרר לפני שעורמים אותם.

תלו את המחבתות או הסירים שלכם: במקום לערום, עדיף לתלות את כלי הנון סטיק שלכם על מתלים ייעודיים כנגד הקיר.

איך מונעים נזקים?

כדי להבטיח שהכלים ישרתו אתכם לאורך זמן, עליכם לעשות כל מה שאתם יכולים על מנת למנוע נזקים שונים. אלה כמה טיפים קריטיים לשם מטרה זו:

הימנעו מכלי מתכת – כלי מתכת עלולים לשרוט ציפויי Non Stick ולפגוע בהם, לכן כדאי להיצמד לכלי סיליקון או עץ בעת שימוש בסיר או במחבת.

הימנעו מחום גבוה – ציפויי נון סטיק רבים (אם כי יש גם איכותיים יותר) אינם מיועדים לעמוד בטמפרטורות גבוהות, לכן חשוב להימנע משימוש בכלי הבישול שלכם בחום גבוה מדי. במקום זאת, השתמשו בחום בינוני או נמוך כדי למנוע נזק לציפוי. מאותה הסיבה, בדרך כלל לא מומלץ להכניס כלי בישול נון סטיק לתנור. כמו כן, כדאי לבדוק את התאימות שלהם לסוג הכיריים שלכם.

אל תחשפו את הציפוי ללהבה גלויה – פעולה כזו עלולה לגרום לנזק ולשחרר אדים רעילים ומזיקים לבריאות.

דילוג לתוכן